Firma transportowa międzynarodowa, której warto zaufać

Na polskim rynku działają setki firm oferujących transport międzynarodowy, a każda z nich określa się jako profesjonalna, oferująca wysoką jakość usług i godna zaufania. Jak zweryfikować ich oferty? Poznaj kilka sposobów, które pomogą Ci znaleźć firmę transportową międzynarodową, której możesz bez obaw powierzyć swój towar.

Po pierwsze: zadaj kilka pytań… sobie

To, jaka międzynarodowa firma transportowa spełni Twoje oczekiwania, zależy w dużej mierze od tego, jaki towar chcesz przewozić, na jakich trasach i z jaką częstotliwością. Zanim zaczniesz poszukiwania odpowiedniego wykonawcy usług, w pierwszej kolejności zadaj sobie pytanie, na czym w szczególności Ci zależy.

Sprawdź nasze usługi transportowe

Jakiego rodzaju pojazdów potrzebujesz?

Jeśli na przykład zajmujesz się produkcją żywności, konieczne będzie znalezienie firmy transportowej międzynarodowej dysponującej pojazdami chłodniami – tylko wówczas będziesz miał pewność, że Twoje towary dotrą do odbiorców w idealnym stanie. Specjalne pojazdy (a także kierowcy posiadający odpowiednie uprawnienia) będą również potrzebne, gdy chcesz przewozić materiały zakwalifikowane jako niebezpieczne. Znaczenie mają również gabaryty przewożonych towarów – w zależności od ich wielkości, możesz zawęzić zakres poszukiwań do firm oferujących transport drobnicowy lub wręcz przeciwnie – wielkogabarytowy.

Obszar działania: Europa czy kraje azjatyckie?

Jakie inne czynniki powinieneś uwzględnić, szukając firmy transportowej międzynarodowej? To przede wszystkim obszar działania. Większość obecnych na polskim rynku firm oferuje przewozy na terenie całej Europy. Jeśli chcesz transportować swoje produkty dalej, do krajów azjatyckich, może się okazać, że czekają Cię dłuższe poszukiwania.

Z jakich usług dodatkowych chcesz skorzystać?

Zastanów się także, czy potrzebujesz dodatkowego wsparcia w transporcie towarów. Oferta międzynarodowych firm transportowych nie musi ograniczać się wyłącznie do przewozu towarów. Możesz skorzystać także z usług magazynowania, eskortowania transportu w przypadku przewozu cennych towarów, załadunku i rozładunku. Wykonawca usług może także zająć się całą stroną logistyczną, uzyskiwaniem zezwoleń na przewóz oraz planowaniem trasy.

Załadunek towarów na przyczepę samochodu ciężarowego

Korzystając z usług firmy transportowej, możesz liczyć także na obsługę logistyczną, załadunek i wyładunek towarów oraz magazynowanie

O co zapytać przedstawiciela firmy transportowej, by zweryfikować jej ofertę?

Przede wszystkim – nie bój się pytać. Wiarygodna firma transportowa międzynarodowa nie będzie miała problemu z odpowiedzią na trudne pytania, nie będzie ukrywała szczegółów swojej działalności i chętnie podzieli się z Tobą swoim doświadczeniem. To, co czytasz na stronach internetowych przewoźników, często brzmi podobnie i trudno na tej podstawie zweryfikować, czy firma rzeczywiście będzie dobrym wyborem.

Jakie pytania warto zadać przewoźnikowi, który ma w swojej ofercie transport międzynarodowy? Oto kilka propozycji, które pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego partnera biznesowego:

  • Od ilu lat przedsiębiorstwo działa na rynku? W jakich usługach się specjalizuje? Jakie są przykładowe realizacje większych zleceń? Kim są klienci – czy wśród nich są firmy z Twojej branży? Czy przewoźnik może pochwalić się referencjami i pozytywnymi opiniami?
  • Jaką flotą dysponuje firma? Jakiej marki są pojazdy, z którego rocznika? Jakiego rodzaju naczepy posiada przewoźnik?
  • Jakie kwalifikacje mają kierowcy? Czy posiadają uprawnienia do przewozu szczególnych rodzajów towarów, czy przechodzą dodatkowe szkolenia i kursy, czy mogą pochwalić się certyfikatami?
  • Czy przewożony towar jest ubezpieczony? Na jakich warunkach? Czy firma posiada wykupione OC przewoźnika lub spedytora?

Zaufaj swojej intuicji – zwróć uwagę na standardy obsługi klienta

Dobra międzynarodowa firma transportowa to także taka, która robi pozytywne wrażenie już podczas pierwszego kontaktu. Jeśli pracownicy zajmujący się obsługą klienta zawsze odbierają telefon, szybko odpowiadają na Twoje maile, są życzliwi i chętni do pomocy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że współpraca będzie układała się pomyślnie.

Pamiętaj, że zlecając międzynarodowy transport towarów, będziesz miał wiele okazji do bezpośredniego kontaktu z pracownikami przewoźnika. Nie zawsze będą to wyłącznie standardowe zlecenia czy zapytania. Niekiedy będziesz musiał wyjaśniać sytuacje problemowe, składać reklamacje, zadawać trudne pytania. W takich przypadkach szczególnie ważna jest sprawna, otwarta i szczera komunikacja z firmą transportową.

Czy cena usług transportowych ma znaczenie?

Szukając firmy transportowej międzynarodowej, możesz oczywiście zwracać uwagę na ceny usług – to jeden z ważnych czynników, na podstawie których zdecydujesz o podjęciu współpracy. Nie jest jednak wskazane szukanie jak najtańszego wykonawcy. Za niskimi cenami może stać niski poziom usług. Na rynku nie brakuje mało wiarygodnych firm, które szukają oszczędności dosłownie wszędzie: korzystają ze starej, ulegającej częstym awariom floty, zatrudniają niewystarczającą liczbę kierowców, unikają przeglądów technicznych.

Gdy przewoźnik oferuje Ci podejrzanie niską cenę za usługi międzynarodowe, powinno to raczej wzbudzić u Ciebie podejrzenia, niż zachęcić Cię do skorzystania z oferty. Pamiętaj, że Twój towar jest zbyt cenny, a opinie Twoich klientów zbyt ważne, by ryzykować!

Skorzystaj z naszego doświadczenia w międzynarodowym transporcie towarów. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jakie usługi transportowe i logistyczne możemy Ci zaoferować!

CONTACT US

Our team of engineers and project managers are always keen to share their knowledge and experience with clients. As a result they can often identify the best way to deliver your project, as well as manage any issues at an early stage of the project.

Contact us