Pisali o nas w Dzienniku Łódzkim

Na początek: przeprowadzka Londyn – Chiny.

Rozmowa z Agnieszką Majcherską, współwłaścicielką firmy EURELO. Dzisiaj prowadzona przez Panią i męża firma EURELO – m.in. dokonująca przeprowadzek fabryk, świadcząca usługi magazynowe oraz transportowe – to duże przedsiębiorstwo zlokalizowane przy ul. Puszkina 82 (z wjazdem od ulicy Manewrowej). Ale… – jak to się zaczęło?
 

EURELO to firma rodzinna, którą założyliśmy z mężem niespełna 5 lat temu. Pomimo stosunkowo krótkiej, ale dynamicznej historii, nasi pracownicy odwiedzili wszystkie kraje Europy oraz wiele odległych zakątków świata, dokonując przeprowadzek, montażu oraz uruchamiając linie produkcyjne, a często całe fabryki w Meksyku, Indiach, Chinach, Rosji, a nawet Indonezji.
Zabiegając o zlecenia, przede wszystkim obserwujemy rynek. Większość pomysłów na nową działalność rodzi się w odpowiedzi na rynkowe nisze. Wykorzystujemy także zdobyte przez męża doświadczenie i kontakty z partnerami z innych krajów.

Tomka przygoda w roli osoby odpowiedzialnej za realizacje przenosin lub likwidacji fabryk zawiodła nas m.in. do przepięknego Bassano del Grappa pod Wenecją – krainy Grappy, czy sławnej z gonitwy byków Pampeluny w Kraju Basków na północy Hiszpanii. Przygoda z zamykaniem fabryki folii aluminiowej i wywożeniem sprzętu po upadłym zakładzie, sprzedanego Brytyjczykom, nie obyła się bez 24-godzinnej… ochrony dla mojego męża i mnie oraz zaangażowania specjalnego oddziału madryckiej policji, powstrzymującej tłumy niezadowolonych byłych pracowników. Oblegali oni ciężarówki i grozili nam gestem podciętego gardła codziennie rano, kiedy wjeżdżaliśmy na teren ich byłego miejsca pracy. Po nerwowych dwóch pierwszych miesiącach, w końcu prezes narodowego związku zawodowego Hiszpanii oficjalnie wycofał poparcie dla protestujących, a ci pozwolili nam wywieźć maszyny i towar wart miliony euro.

 

A wracając do pytania o początek…

Zaobserwowany popyt na know-how w branży „tragarzy fabryk” pchnął nas w tym kierunku. Henry Ford powiedział kiedyś: „Jeśli sądzisz, że potrafisz, to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację”. My sądziliśmy, że już potrafimy… i mieliśmy rację. To właśnie szansa zaangażowania w projekty międzynarodowych relokacji fabryk oraz biur stworzyła podwaliny pod późniejszy rozwój kolejnych branż, takich jak transport, usługi magazynowania i szeroko pojęte usługi logistyczne, gdzie obecnie dysponujemy flotą kilkudziesięciu ciężarówek oraz tysiącami mkw. różnej powierzchni magazynowej, dostępnej dla naszych klientów w różnych punktach Łodzi i okolicznych miastach. W branży logistycznej oferujemy kompleksowy zakres usług pod klucz – od administracji przez załadunki/rozładunki, krótko- i długoterminowe składowanie z obsługą magazynową oraz bezpośrednim dostępem online do stanów magazynowych dla każdego klienta. Realizujemy konfekcjonowanie, odbiory, wysyłki, czyszczenie i segregację opakowań wielokrotnego użytku itp.

 

Jakie było pierwsze zlecenie, które Państwo otrzymaliście?

Nasz debiut na rynku międzynarodowym to współudział w ogromnym logistycznym przedsięwzięciu – przeprowadzeniu fabryki nadwozi i silników samochodów Forda z przedmieścia Londynu do odległych Chin. Doceniając wcześniejszą współpracę z mężem, największa brytyjska firma, lider z branży relokacji przemysłowych na świecie, zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w realizacji projektu.

Jakie powierzono Wam zadania?

Nasza dotychczasowa współpraca z brytyjskim partnerem, związana z zarządzaniem jego projektami, wzbogacona została o zapotrzebowanie na kilka zespołów wykwalifikowanych pracowników, niezbędnych do demontażu linii produkcyjnej w Anglii, oraz ponownego uruchomienia produkcji w Chinach. W czasie 18 miesięcy trwania projektu wachlarz obowiązków EURELO zwiększył się o zorganizowanie usług czyszczenia, pakowania, transportu morskiego, sporządzania dokumentacji eksportowej oraz – wydawałoby się prostej czynności – zorganizowania kilkumiesięcznego pobytu naszych pracowników i współpracowników z dala od ich domów i rodzin… czyli szeroko rozumianą logistykę.

 

To ambitne zadanie, jak na pierwsze zlecenie, ogromna odpowiedzialność, która – jak rozumiem – musiała wymagać dużego zaufania ze strony brytyjskiego partnera?

Oczywiście, wielka odpowiedzialność i jeszcze większy ogrom pracy męża i mojej, który finalnie przypieczętował pierwszy sukces. Jednym słowem: zostaliśmy rzuceni na głęboką wodę i wywiązaliśmy się z naszego zadania, kończąc projekt o czasie. W dużej mierze to zasługa naszej umiejętności sprawnego podejmowania decyzji, szybkiego organizowania się i otwartości na podejmowanie ciekawych wyzwań, ale także zdolność oceny ryzyka na poszczególnych etapach realizacji tych wyzwań. Jeżeli chodzi o zaufanie, jak wspomniałam, decydującym czynnikiem w wyborze naszej firmy była wcześniejsza współpraca Tomka z naszym dzisiejszym partnerem z Anglii.

Jak potoczyły się dalsze losy EURELO? Mówiła Pani, że dzisiaj to nie tylko relokacje fabryk na świecie, ale także lokalne usługi wspomagające łódzkie i nie tylko łódzkie zakłady produkcyjne?

 

Kolejne zlecenia posypały się jak z rękawa i pozwoliły dalej budować reputację i zaufanie do naszej marki. EURELO zaczęło zaznaczać swoją obecność na lokalnym oraz polskim rynku, samodzielnie realizując kompleksowe usługi relokacji, transportu, magazynowania maszyn, dokumentów, przeprowadzek wyposażenia biur, sklepów, archiwów oraz samych pracowników dla firm z sektora prywatnego i publicznego. Wśród naszych klientów znalazły się czołowe łódzkie fabryki, produkujące sprzęt AGD, części dla branży samochodowej, drukarnie oraz instytucje zaufania publicznego, m.in.: Poczta Polska, Urząd Miasta Łodzi, urzędy skarbowe, szpitale, szkoły, uczelnie, biblioteki, a nawet łódzkie jednostki Wojska Polskiego, dla których przewoziliśmy… czołgi, amunicję pod eskortą, a także prozaiczne – ale równie ważne – archiwa, meble, regały, pianina. A że muzyka łagodzi obyczaje, jednym z przyjemniejszych łódzkich projektów była przeprowadzka Akademii Muzycznej z ul. Kilińskiego do nowego gmachu.

To ogrom zadań, do których firma EURELO musiała dorosnąć…

 

Oczywiście, dzisiaj EURELO potrafi jednocześnie zatrudniać kilkudziesięciu pracowników przy wartościach projektów sięgających kilkunastu milionów złotych. Po 5 latach nastawionych na rozwój oferujemy powierzchnie magazynową wysokiego i niskiego składowania, nowoczesną bazę sprzętową – flotę samochodów ciężarowych, wózków widłowych, urządzeń dźwigowych oraz wszelkie niezbędne w branży relokacyjnej narzędzia: hydrauliczne i pneumatyczne podnośniki do maszyn, rolki transportowe, przenośne suwnice o udźwigu do 1000 ton oraz – co dla nas najcenniejsze – dysponujemy doświadczonymi specjalistami. Możemy się pochwalić tysiącami ton przeniesionych maszyn, dokumentów oraz materiałów produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Rosji, Hiszpanii, Indiach, Chinach i krajach Bliskiego Wschodu. To w pigułce pierwsze 5 lat rozbudowy EURELO, grupy firm, na którą dzisiaj składa się EURELO-LOGISTICS (branża logistyczna i magazynowa) oraz EURELO-TECH (przeprowadzki/relokacje).

Jakie dalsze plany?

Nie spoczywamy na laurach, firma wymaga nieustannego rozwoju i podnoszenia standardów oferowanych usług! W latach 2017/2018 do grupy dołączą kolejne działy: EURELO-HIRE – krótko- i długoterminowy wynajem specjalistycznego sprzętu, wózków widłowych etc. – oraz EURELO-OUTSOURCING, platforma usług wspomagających biznesy produkcyjne i nie tylko, w zakresie podstawowych czynności niezbędnych do ich funkcjonowania. To może być powierzenie nam usług łańcucha dostaw, zarządzania projektami logistycznymi oraz szeroko pojęty FM – Facility Management, czyli od budowy zakładów produkcyjnych, ochrony, utrzymania ruchu, cateringu, po utrzymanie czystości obiektów.
Następne lata to także dynamiczna rozbudowa bazy sprzętowej o samobieżne dźwigi włoskiej firmy Valla i usprawniające pracę – i bezpieczeństwo – narzędzia. W planach mamy również budowę nowego obiektu magazynowego na terenie Widzewa. Jak widać – 2017 rok będzie pełen wyzwań.

 

A co obecnie „na tapecie”…?

Od 2016 do końca 2018 roku realizujemy dla amerykańskiej firmy z branży produkcji linii technologicznych dla przemysłu spożywczego projekt przeniesienia jej sześciu zakładów produkcyjnych z Niemiec, Danii, Włoch, Belgii i Holandii do… Bydgoszczy i kompletna instalacja w nowym zakładzie

Pracy nie brakuje…

Dla EURELO-LOGISTICS to dzisiaj na przykład obsługa magazynowa kilku tysięcy palet naszych klientów, składowanych w naszym magazynie przy Puszkina 82, wraz z zagwarantowaniem wysyłek i przyjęć kilkuset palet w ciągu doby. To także składowanie maszyn łódzkich fabryk w naszych kolejnych dwóch magazynach w centrum Łodzi. Kolejne wyzwanie to obsługa przewozu towarów wahadłowymi kursami pomiędzy różnymi zakładami/magazynami naszych łódzkich klientów – w formacie 24 h przez 7 dni w tygodniu.

Chwaleni jesteście za terminowość…

Tak, terminowość jest bardzo istotna w relokacjach czy logistyce magazynowej. Wykonując usługę, dysponując towarem lub sprzętem klienta, bierzemy za wszystko pełną odpowiedzialność. Dlatego ważne jest, żeby uzgodniony plan został zrealizowany terminowo. Wszak, w zależności od sytuacji, opóźnienie może kosztować naszego klienta od kilkuset do kilku milionów euro i musimy zrobić wszystko – co bezpieczne i możliwe – by zdążyć na czas.

 

Energia Waszego działania jest m.in. pochodną tego, że dysponujecie Państwo w pełni zaangażowanym personelem…

Od zawsze zgadzaliśmy się z mężem, że firmę – zwłaszcza usługową – buduje się na kapitale ludzkim, czyli wykwalifikowanej, doświadczonej kadrze.

Czy klienci nie są zaskoczeni, że na czele firmy o takim charakterze stoi kobieta?

Ci, którzy są, to na pewno pozytywnie. Ale rzadko wywołuje to zdziwienie, raczej podziw…

Gdzie można szukać informacji na temat działania i oferty Państwa firmy?

Zapraszamy na www.eurelo.pl, tam poznają Państwo bliżej grupę firm EURELO, w tym EUREO-LOGISTICS oraz EURELO-TECH. Zapraszam do odwiedzin strony i do współpracy w Łodzi, Polsce i innych krajach.

 

Źródło: Artykuł Strefa Biznesu Dziennik Łódzki

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI – ZADZWOŃ 530 250 500

Opracujemy i szybko wycenimy najlepszy sposób realizacji Twojego projektu.

Skontaktuj się z nami